obal alba
Obal alba z roku 1996. Zdroj: Rephlex

Squarepusher vydává reedici svého debutu na Warp Records

Squarepusher oslavuje 25. výročí od vydání jeho debutové desky Feed Me Weird Things reedicí na Warp Records. Deska, která vyšla v roce 1996 na dnes již neexistujícím labelu Rephlex, bude k mání v několika variantách.

Feed Me Weird Things je již deset let téměř nesehnatelnou deskou. Není ani na streamovacích platformách a šíří se pouze neoficiální cestou prostřednictvím digitálních kopií. Sběratelé a fanoušci se nyní dočkají alba na dvanáctipalcovém vinylu, k dispozici bude i kompaktní disk se speciální vloženou brožurou s fotografiemi a vzpomínkami tohoto všestranně nadaného hudebníka. Samozřejmě vyjde i digitální verze alba.

Ke kompletní desce budou přidány dvě další stopy, které vyšly jako singly na B stranách prvních EPček a později byly publikovány jako součást japonského vydání desky.

Na prvním albu Squarepushera se částečně podílel Richard D. James (Aphex Twin), který vybíral seznam skladeb pro desku a opatřoval ji komentáři. Ty budou součástí výše uvedené brožury.

Poslechněte si první singl z alba Feed Me Weird Things:

Tom Jenkinson aka Squarepusher je aktuálně 46letý hudebník, producent a hudební nadšenec, jehož tvorba zahrnuje několik žánrů včetně drum’n’basu, IDM, jazzu nebo electra. Zvuk jeho nahrávek je specifický a zakládá se na kombinování živých nástrojů s automatickými bicími a čistě elektronického zvuku.

Napsat komentář