kavárna
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Stupidní zákaznice si nechtěla nasadit roušku. Ztrapnila sebe a z baristy udělala milionáře

Když barista Lenin Gutierrez v americkém San Diegu nechtěl obsloužit zákaznici bez roušky, vůbec nemohl tušit, že z něj toto gesto udělá bohatého člověka. A naopak ženě, která evidentně moc inteligence nepobrala, se dnes směje celý svět. Jak to tedy bylo?

Lenin pracuje ve Starbucksu. Minulý týden vešla do kavárny zákaznice Amber Lynn Gilleseová, a přestože byl do prostoru povolen vstup pouze s ochranou obličeje, arogantní žena nařízení nedbala a začala diktovat objednávku. Barista ji upozornil, aby si nasadila roušku, ale místo omluvy či nápravy se dočkal pouze nadávek.

Naštvaná Amber si ještě Lenina vyfotografovala a poté se začala vyplakávat na sociálních sítích. To ale chudinka netušila, že lidé zrovna její antirouškový postoj nesdílí. Ve svém postu na Facebooku uvedla: „Podívejte se na Lenina ze Starbucksu, který mě neobsloužil kvůli tomu, že jsem neměla roušku. Příště si počkám na policisty a donesu si negativní test na koronavirus.“

Související čtení:  V Indii zemřel pacient poté, co jej příbuzní odpojili od plicní ventilace kvůli klimatizaci

Jenže po tomto postu se na ženu strhla vlna kritiky. Lenin si naopak vysloužil mnoho pochopení. Nakonec se na internetu strhla lavina a lidé začali podporovat mladého muže i finančně prostřednictvím kampaně, kterou otevřel jeden z diskutujících. Cílem bylo poslat Leninovy 1 000 dolarů, což je samo o sobě super, jenže přispěvatelů bylo tolik, že se vyinkasovalo skoro stokrát více. To jsou více jak 2 miliony korun.

Inu s poctivostí nejdál dojdeš a Lenin si tak zkusí splnit svůj sen, protože se chce stát tanečníkem. A Amber? Ta asi trochu zuří. Přísloví „Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá“ platí stále, ať je doba jakákoliv.

Napsat komentář