nemocnice
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

V Indii zemřel pacient poté, co jej příbuzní odpojili od plicní ventilace kvůli klimatizaci

V indickém městě Kota zemřel muž, kterého jeho rodina odpojila od plicní ventilace, aby mohla běžet klimatizace. O šokujícím incidentu, který proběhl bez vědomí lékařů, informoval list Mumbai Mirror.

Nešťastnou událost doprovází hned několik fatálních selhání. Čtyřicetiletý pacient byl hospitalizován s podezřením na COVID-19. Poté, co se u něj objevily velké problémy s dýcháním, byl napojen na plicní ventilaci. Personál nemocnice zároveň vypnul klimatizaci, aby se jejím prostřednictvím případný virus nešířil. Jak je ale možné, že k nemocnému mohli rodinní příslušníci, není jasné.

Příbuzní do pokoje přinesli mobilní klimatizaci, protože v Indii právě panují vedra přesahující 40 stupňů. Jenže tu nebylo kam zapojit. V pokoji se nacházela jen jedna obsazená zásuvka. Tu podle svých slov rodinní příslušníci odpojili, ale plicní ventilace běžela dál, a tak nepředpokládali, že by mohl být napájena právě touto zásuvkou. Jenže ventilace pracovala pouze na záložní baterii, která se brzy vybila. To už byl pacient v pokoji sám a i přes veškerou snahu lékařů zemřel.

Příbuzní zesnulého pak zaútočili na hlavního lékaře. Toho ale podpořil personál nemocnice a v současnosti celý incident vyšetřuje policie. Obviněna bude zřejmě rodina zemřelého, kterému po pitvě nebyla prokázána infekce COVID-19.


Sponzorované odkazy:

FRE PRO – originální vůně

Napsat komentář