nepořádek
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Tipy, jak vyklidit nemovitost plnou harampádí

Stali jste se novým majitelem nemovitosti, která je plná starých věcí? Poradíme vám, jak efektivně vyklidit byt, dům, sklep či zahradu.

Ať už jste takovou nemovitost zdědili nebo koupili, stojíte před velmi náročným úkolem, který zabere spoustu času. Samozřejmě záleží na úrovni znečištění a na charakteru materiálu, který budete vyklízet. Většinou se jedná o starý nábytek a spotřebiče. Někdy také oblečení. V případě, že vyklízíte domácnost po zemřelém, který vám byl blízký, může se jednat o úkol náročný i na psychiku.

Co budete potřebovat?

Nejprve si vymezte čas. Doba úklidu se bude odvíjet od počtu pomocníků a množství materiálu k likvidaci. Dále budete potřebovat:

  • ochranné rukavice,
  • pytle na odpad,
  • strečovou fólii na zajištění nábytku,
  • vozidlo na odvoz odpadu,
  • v případě silného znečištění také ochranný jednorázový oblek a respirátor,
  • čistící prostředky.

V případě vlastního odvozu si dohodněte nejbližší sběrný dvůr, kam dopravíte roztříděný materiál k likvidaci. Typicky jde o nábytek, elektroniku a plasty. Ještě před samotnou likvidací však můžete zkusit nevyhovující nábytek prodat na bazarech. Sběratelé často ocení i kusy, o kterých si myslíte, že jsou bez hodnoty. Nevyhovující knihy rovněž nemusíte hned vyhazovat. Samozřejmě ale záleží na vašich časových možnostech.

Jde to i jinak

Čas jsou peníze. Co takhle složité vyklízení nemovitosti nechat na profesionálech, kteří vše zvládnout rychle a precizně? V Praze je to společnost Prodafi, která vám zajistí komplexní služby v oblasti vyklízení domů, bytů, sklepů, půdy či zahrad. Stejně tak, pokud na Googlu hledáte odvoz spotřebičů Praha, specialisté z Prodafi vám pomohou. Roztřídí, vyklidí a odvezou vše, co bude potřeba. Vám zůstane dostatek času a čisté ruce. Jděte na vyklízení efektivně a obraťte se raději na někoho, kdo zajistí vše od A do Z.

Napsat komentář