Máchovo jezero
Máchovo jezero. Foto: Michael Kümmling, CC BY-SA 3.0, Wikimedia

Dovolená v Česku na konec léta? Máme pro vás tip

Prázdniny, potažmo léto, se blíží ke svému konci. To ale není důvodem, proč si ještě na poslední chvíli neužít pohodovou a slunečnou dovolenou v našich končinách. Počasí na konci srpna a v první polovině září bývá stále letní. Máme pro vás tip, kam vyrazit za koupáním i poznáním.

Máchův kraj

Máchovo jezero je jednou z nejznámějších vodních ploch u nás. Přesto málokdo ví, že se jedná o rybník založený Karlem IV. Krajina kolem vodní plochy je malebná a zaujala i romantickou duši Karla Hynka Máchy, proto není divu, že láká nejen tuzemské turisty.

Kokořínsko – Máchův kraj rozhodně nestihnete poznat za jeden den, proto je dobré si u Máchova jezera najít vhodné zázemí, do kterého se budete rádi vracet. Ať už chcete trávit dny u vody, sportem nebo turistikou, ubytování Máchovo jezero – chatová osada Elite Staré splavy je tím pravým místem, kde zakotvit.

Čtyřmístné chatky nabízejí veškerý komfort a mimo základní výbavu disponují i chladničkou. V osadě pak najdete jídelnu s barem (k dispozici je polopenze i plná penze), ohništěm s grilem a zábavnými prvky pro děti na vodě i na suchu. Samozřejmostí jsou vodní radovánky pro dospělé i děti.

Poznávání okolí

Pokud chcete poznávat okolí, památek a zajímavostí k objevování je zde více než dost. Za zmínku stojí hrady Bezděz, Houska, Sloup v Čechách, zámky Zákupy, Zahrádky či Dětenice, kde můžete okusit, jak to chodilo ve středověké krčmě. Děti určitě potěší výlet do liberecké zoo, iQlandie nebo do akvaparku v severočeské metropoli či v blízké České Lípě. Motoristické nadšence zase potěší Škoda muzeum v Mladé Boleslavi.

Máchovo jezero ubytování je tou pravou volbou pro všechny, kteří chtějí zažít příjemnou tuzemskou dovolenou uprostřed krásného kraje. Stihnete to ještě letos? Šance tu je. A pokud ne, máte alespoň tip na příští sezónu.

Napsat komentář