čtyřkolka
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Vybíráme vhodnou čtyřkolku pro děti

Děti milují nejrůznější vozítka a podobné hračky, které jim umožňují být v pohybu a přibližovat se světu dospělých. Pokud doma máte podobně akční dítko, může být dobrým nápadem pořídit mu dětskou čtyřkolku. Jak ale vybrat správnou? To vám poradíme.

Dbejte na kvalitu a bezpečí

Elektrických vozítek jsou na trhu mraky. Nezkušenému rodiči mohou připadat všechna velmi podobná, ale to je omyl. Liší se například typem kol, kapacitou akumulátoru, nosností a dalšími parametry. Vybrat správně tedy nemusí být tak úplně snadné. Přesto můžete koupit parádní elektrické čtyřkolky, které splní všechny vaše představy a pro vaše dítě budou maximálně bezpečné.

Co vybírat?

Volte vždy měkká kola z EVA pěny, ideálně pohodlné čalouněné sedadlo a velkou výhodou je i možnost jízdy na zpátečku. Většina dětských čtyřkolek bývá také vybavena dálkovým ovládáním. To by měl mít rodič neustále u sebe, aby v případě nebezpečí mohl snadno a rychle zasáhnout. Před použitím vždy také důkladně zkontrolujte všechny mechanismy čtyřkolky a ujistěte se, že výrobek splňuje evropské normy. Bezpečnost je v tomto případě nadřazena čemukoliv dalšímu.

Elektřina nebo benzin?

Na trhu se najdou i vozítka, která jsou poháněna benzínem. Je však třeba pamatovat na to, že pro menší děti rozhodně nejsou ideální. Je také nutné myslet na to, že jejich pořizovací cena je mnohonásobně vyšší, počítejte i s vysokou hmotností či hlučností. Elektrická vozítka jsou v tomto ohledu rozhodně lepší volbou i s ohledem na bezpečnost dítěte – pohybují se rychlostí běžné chůze.

Alternativa

Zajímavou alternativou ke klasické čtyřkolce mohou být elektrické motorky pro děti. I ty jsou velmi oblíbené a každé dítě si je zamiluje. Obvykle ale vyžadují, aby dítko bylo starší, jelikož jízda na nich předpokládá určitou míru stability. Pro úplně malé děti tedy nejsou ideální volbou.

Napsat komentář