Vysoké Tatry
Vysoké Tatry. Foto: Pixabay

Proč na dovolenou na Slovensko? Tyto důvody vás přesvědčí

Ještě jste si nevybrali destinaci pro vaši letní dovolenou? Pokud se vám nechce nikam daleko, ale říkáte si, že na objevování Česka bude dost času v důchodu, vyrazte na Slovensko. Proč právě sem? Existuje hned několik dobrých důvodů. Naši sousedé mají skutečně překrásnou zemi, která má co nabídnout pro milovníky přírody, historie i kultury. Na své si zde přijdou páry i rodiny s dětmi.

Ušetříte spoustu času

Dojet na Slovensko se dá doslova za pár hodin. Pokud chcete cestování omezit na minimum, zvolte destinaci blíže západním hranicím Slovenska. Skvělou volbou jsou třeba Nízké Tatry. Ubytování zde nabízí hotel ve středisku Jasná, kde je spousta aktivit jak v zimě, tak i v létě.

Lákavá příroda

Slovensko má mnoho přírodních krás. Ačkoliv se jedná a poměrně malé území, najdete zde 9 národních parků a 16 chráněných krajinných oblastí. Mezi nejatraktivnější místa patří Tatranský národní park, Národní park Nízké Tatry, Národní park Slovenský ráj, CHKO Štiavnické vrchy, Karpatské bukové pralesy a mnoho dalších.

Odpočinek v termálech

Slovensko nabízí také dokonalý relax v termálních lázních. Tyto lázně jsou vyhledávané domácími i zahraničními návštěvníky a jsou skvělou volbou pro rodiny s dětmi i pro každého, kdo chce prostě odpočívat a na nic nemyslet. Nabídka je skutečně široká.

Horská turistika

Milujete túry? Pak musíte vyrazit také do slovenských hor. A nejsou to nutně jen Vysoké Tatry, ale nádhernou příroda i treky nabízí třeba i Nízké Tatry či pohoří Fatra. K ubytování zvažte horský hotel Chopok, kde se od rána do večera můžete kochat nádhernými výhledy. Dávejte ale pozor – slovenské hory skýtají také mnohá nebezpečí a rozhodně nelze všechny trasy doporučit nezkušeným turistům. Nepřeceňujte své síly, protože v horách se také rychle mění počasí a můžete se dostat do nebezpečí. Vždy mějte po ruce krizové kontakty a zbytečně neriskujte.

Napsat komentář