světlo
Ilustrační foto. Zdroj: Unsplash

Zařiďte si domov v industriálním duchu

Neotřelý interiér je snem nejednoho z nás. Máte-li rádi poetiku starých továrních hal, ale současně chcete mít moderně pojaté bydlení, pak jste tím správným adeptem na zařízení svého domova v industriálním stylu. Možná vás překvapí, jak jednoduše jej lze vytvořit a jak se dobře udržuje.


Historie industriálního stylu

Bydlení v industriálním stylu se začalo rozšiřovat zejména v New Yorku ve druhé polovině minulého století, nicméně nešlo o žádný záměr. Nejprve se začali do starých a opuštěných fabrik stěhovat měšťané během bytové krize, následovali je umělci, kteří si v těchto prostorech zřizovali ateliéry. To se promítlo i do kinematografie. Lidem se takové interiéry líbily a v podobném duchu si začali zařizovat své domovy.

Čím se industriální styl vyznačuje?

V první řadě musíme upozornit, že industriální styl není jen strohé napodobování továrních prostorů. Může jít pouze o vybrané prvky, které interiéru vdechnou atmosféru starých výrobních hal. Typické jsou cihlové zdi, betonová nebo dřevěná podlaha, kovové dekorace, odhalené trubky, továrenské lustry nebo zářivky, retro žárovky, staré reklamní plakáty či plechové cedule.

Kde sehnat továrenské doplňky?

Při zařizování interiéru v industriálním stylu zapojte fantazii. Kombinujte nové věci se starými předměty z bazarů. Vsaďte na retro osvětlení, zjistěte, co nabízejí firmy zabývající se výrobou svítidel, v aukcích hledejte staré reklamní cedule. Nábytek lze také kombinovat nový s bazarovým, vše však laďte spíše v tmavších tónech. Pěkné jsou kovové vitríny nebo regály. Pokud chcete zapojit dřevo, pak především masiv.

Náš tip

Začít se zařizováním můžete u společnosti Bohemia-Design, která se zabývá renovací a výrobou lustrů v industriálním a vintage stylu. K tomu patří i další doplňky, jako jsou například barevné opředené kabely, objímky, baldachýny, ale i retro cedule.

Napsat komentář