chorvatsko
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

5 nejkrásnějších pláží v Chorvatsku

Chorvatsko se nachází na pomezí střední Evropy a jihovýchodního Balkánu. Ojedinělou krásou se vyznačuje především jižní dalmatské pobřeží, ale za zmínku stojí také nedotčené ostrovy, kam se dostanete jen plachetnicí anebo výletní lodí. Předtím, než se namažete opalovacím krémem, měli byste vědět, že písečných plážích je v Chorvatsku málo.

1. Zlatni Rat, ostrov Brač

Jednou z nejznámějších chorvatských pláží je Zlatni Rat, která se nachází na ostrově Brač, kam se dostanete trajektem ze Splitu. Brač je ostrov, kde narazíte i na malebná města, jako je například Bol, kde nechybí malý farmářský trh, řada kaváren a dalších zajímavých podniků. Zlatni Rat je trojúhelníkového tvaru, který se elegantně táhne do moře. Tvar pobřeží se mění podle přílivu a odlivu.

Stačí se podívat na apartmánové resorty Chorvatsko. Určitě najdete vysněné ubytování, kde strávíte celý týden se svou rodinou.

Pláž Zlatni Rat
Pláž Zlatni Rat. Foto: Pixabay

2. Pláž Sakarun, ostrov Dugi Otok

Další pláží je Sakarun, která je proslulá křišťálově čistou vodou a jemným bílým pískem, což je v Chorvatsku opravdu vzácnost. Kdybyste to nevěděli, mysleli byste si, že jste v Karibiku. Přibližně 800 metrů dlouhá zátoka nabízí dostatek prostoru pro turisty toužící po slunci a minimální množství hotelů přispívá ke snové a klidné atmosféře tohoto místa.

Pláž je obklopena divokou přírodou a je lemovaná voňavými borovicovými lesy, které v horkých měsících uprostřed léta poskytují chladivý stín. Sakarun je ráj, který zatím z velké části unikl masovému turismu.

3. Zátoka Stiniva, ostrov Vis

Vis je nejvzdálenější z hlavních ostrovů, jež jsou rozesety podél chorvatského dalmatského pobřeží. Jedná se o jeden z posledních ostrovů, které se v Chorvatsku otevřely cestovnímu ruchu, a proto jsou jeho památky ve velmi dobrém stavu a chráněné. Zajímavostí je právě zátoka Stiniva s nedotčenou pláží, na kterou se dostanete pouze lodí, nebo pěšky.

Podívejte se, jaké nabízí Chorvatsko mobilní domy, kde se ubytujete s ostatními členy rodiny. Užijete si pohádkovou dovolenou.

Zátoka Stiniva
Zátoka Stiniva. Foto: Pixabay

4. Pláž Bacvice, Split

Jedna z mála písčitých pláží v Chorvatsku se nachází v centru města, a to jen kousek od Diokleciánova paláce v oblíbeném přístavu Split. Bacvice je domov picingu, jedinečného dalmatského sportu, při němž se hodně skáče, aby malý míček nedopadl do vody.

5. Jeskyně Betina, Dubrovník

Poslední je pláž, která je přístupná pouze z vody, a tak musíte nasednout do člunu nebo kajaku, abyste se na ni dostali. Jeskyně Betina poskytuje v letním období blaženou oázu. Uniknete z ruchu Dubrovníku.

Napsat komentář