Barevné kontaktní čočky
Ilustrační foto. Zdroj: Pexels

Barevné kontaktní čočky jsou hitem. Je jejich nošení bezpečné?

Barevné kontaktní čočky jsou módním fenoménem poslední doby. Oku dodají novou jiskru a svým způsobem dokáží nahradit líčení či šperky. Je jejich nošení bezpečné?

Obecná pravidla používání barevných kontaktních čoček

Barevné čočky lze rozdělit na nedioptrické a dioptrické. Pokud se budete držet jednoduchých zásad, které platí pro oba druhy čoček, je jejich nošení zcela bezpečné. Pravidla jsou to obdobná jako u klasických čoček:

  • dodržování základní hygieny,
  • opatrné nasazování do očí,
  • opatrné vyjmutí z očí,
  • správná péče o čočky.

Barevní složka, která se v čočkách nachází, nepřichází do kontaktu s očima. Barevné kontaktní čočky jsou tedy zcela bezpečné a o své oči se nemusíte obávat.

Rozlišujte dioptrické a nedioptrické

Uvažujete o barevných čočkách? V případě, že máte oční vadu a používáte dioptrické brýle nebo klasické kontaktní čočky, barevné čočky musí být také dioptrické a se správným počtem dioptrií. Stejná zásada platí i naopak. Nenosíte-li brýle, musíte zvolit barevné čočky bez dioptrií, abyste si nepoškozovali zrak. Při dodržování výše uvedených zásad můžete dioptrické i nedioptrické barevné kontaktní čočky běžně nosit do školy, do práce nebo na párty.

Jakýkoliv barevný vzor

Speciální barevná vrstva v těchto čočkách zakrývá duhovku a vytváří unikátní barvu či vzor. Barevné kontaktní čočky můžete využít pro změnu vašeho přirozeného odstínu očí, ale lze sáhnout i po odvážnějších odstínech nebo zcela šílených vzorech, kterými oslníte na večírcích. Oblíbené jsou červené čočky nebo ty se vzorem kočičích očí. Některé barevné varianty působí zcela mimozemsky, jiné jsou méně nápadné a překvapí zejména při pohledu z očí do očí.

Pokud se rozhodnete zakoupit barevné kontaktní čočky, pečlivě postupujte podle přiloženého návodu. Uvidíte, že budete vidět. Přejeme hodně zábavy.

Napsat komentář