masáž
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Výběr lehátka do kosmetického nebo masážního salonu je klíčovým nákupem

Plánujete-li podnikání v kosmetických nebo masážních službách, nedílnou součástí vašeho salonu bude lehátko. Aby se klienti rádi vraceli, mělo by splňovat náročné požadavky jak na pohodlí, tak na vzhled i údržbu.


Kosmetika nebo masáže

Kosmetická lehátka by měla být nastavitelná jak na verzi pohodlného křesla, tak na lůžko. Základní pevná kovová konstrukce zajišťuje stabilitu, ale měla by také umožňovat regulaci výšky i polohy. Luxusnější lehátka jsou vyrobena z masivního dřeva. Oblíbený je dub či jasan. Taková varianta bude s vhodně zvoleným kvalitním potahem ozdobou salonu a reprezentativním prvkem. Klient se bude cítit pohodlně a luxusní vybavení v něm vzbudí pocit důvěry. Bude se tak rád vracet.

Důležité je také myslet na kvalitní hlavovou opěrku. Ta by měla mít otvor pro obličej pro případ uložení klienta na břiše. Materiál plochy lůžka vybírejte rovněž s velkou pečlivostí. Musí být pohodlný a příjemný, ale také lehce omyvatelný.

V neposlední řadě myslete na sebe nebo na personál salonu. Lehátko by mělo umožňovat takové nastavení, abyste se zbytečně nepředkláněli a nezatěžovali si svůj pohybový aparát. Pohodlí by mělo být zajištěno oběma stranám.

Rehabilitace

V případě, že provádíte rehabilitace, jsou požadavky na kvalitní ortopedická lehátka ještě náročnější. Pacient nebo klient musí být samozřejmě pohodlně usazen či uložen, je však nutné, aby mu bylo také zajištěno příjemné sestupování po cvičení. Lůžko má být polohovatelné. Možnost změny nastavení výšky či otvor pro obličej v opěradle jsou pak jakousi povinnou výbavou.

Ortopedická lehátka mohou disponovat možností polohování střední i nožní části v pozitivním i negativním směru. Stejně jako jim podobná chirurgická lehátka vynikají jednoduchou údržbou povrchu, který je odolný proti flekům, vodě a je snadné jej dezinfikovat.

Veškeré další informace o lehátkách se dozvíte na stránkách společnosti RESI.

Napsat komentář