biftek
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Carnivore dieta. Cesta ke štěstí masožravce

Dieta sem, dieta tam. Svět dobývají raw diety, ketodiety, krabičkové diety, paleodiety a beztak obézních lidí stále přibývá. Proč revoluční diety nejsou revoluční a proč je člověk požitkář a celoživotní dietu prostě nevydrží, řešit nebudeme. Podíváme se na další výstřelek, a tou je carnivore dieta. Ta spočívá v jezení masa a téměř ničeho jiného.


Maso od rána do večera

Vtip je v tom, že skutečně můžete jít maso, pomalu kdy se vám zachce. K snídani, k obědu, k večeři a třeba i ke svačinám. Pouze bez příloh a pečiva. Povolují se jen vejce a sýry, zkrátka potraviny nerostlinného původu. Samozřejmě nic se nemá přehánět a maso, kterým se budete cpát, musí být kvalitní a tučnější. Tuto dietu ale nemůžete chápat tak, že se budete od rána do večera krmit uzeninami, přestože jsou povolené.

Podstatou carnivore diety má být příjem velkého množství bílkovin a tuků. Toto spojení má zamezit tomu, aby se tělo dostalo do tzv. ketózy, což je stav, kdy máte v organismu až moc ketolátek. Jedná se v podstatě o úplný opak ketodiety, která je založena na tom, že tělo ve stavu ketózy primárně spaluje nežádoucí tuky. Z toho vyplývá, že cílem masožravé diety není hubnutí, ale spíše jde o životní styl spojený s udržením kondice. Zkrátka, pokud máte metrák, milujete klobásy, buřtíky a guláš, tahle dieta vám bude k ničemu.

maso
Denní menu. Zdroj: Pixabay

Dieta? Spíše neekologický životní styl

Příznivci carnivore diety věří, že výše popsaný styl stravování pomáhá předcházet autoimunitním onemocněním, alergiím a napomáhá správné funkci střev. To dokonce potvrzují i někteří lékaři. Nic se ale nemá přehánět. Tělo potřebuje rovněž vitamíny z rostlinné potravy, a tak se nelze celý život stravovat masem. I pravěcí lovci měli bok po boku sběrače, kteří do jeskyní přinášeli bobule.

Dalším negativem carnivore diety je ekologie. Pokud by každý člověk na světě jedl výhradně maso, vejce a sýry, tak by nás planeta asi rychle zařízla.


Reklamní sdělení:

Harmonelo Probio – Hladké zažívání po celý den

Napsat komentář