Dámské kolo
Foto: Pixabay

Jak vybrat dámské kolo do 10 000 Kč

I nejlevnější kategorie jízdních kol nabízí modely, které udělají dobrou službu i radost. Pokud se spokojíte se základní výbavou a neplánujete dlouhé cesty a treky, pak si přečtěte našeho stručného průvodce světem low-endových jízdních kol.

Zaměřte se na velikost

Dámská jízdní kola jsou specifická speciální úpravou geometrie rámu a díky tomu je poznáte na první pohled. Co se týče velikosti, i dámy většinou vybírají kola s ráfkem o průměrech 26″, 27,5″, nebo 29″ dle velikosti. Obecně však nelze doporučit ideální velikost, protože každému může vyhovovat něco jiného a rovněž ženy nižšího vzrůstu mohou používat devětadvaceti palcová kola.

Městské nebo krosové?

Při výběru nového kola je rozhodující způsob jeho používání. V kategorii do 10 tisíc korun lze sehnat několik typů městských kol a některá krosová kola. Ve spolupráci s firmou Ramala, která zajišťuje ve své provozovně prodej kol v Plzni, jsme vytipovali vhodné značky, které lze v této cenové kategorii zakoupit.

Sháníte-li levné městské kolo, zvolte značku Storm, která nabízí modely Barcelona či Stockholm. Jedná se o kola do městského prostředí, která v betonové džungli plně využijete. Dobře se ovládají, jsou lehká a zároveň pěkně vypadají. Přestože na těchto modelech nebudete dosahovat extrémních sportovních výkonů, stále platí, že každá jízda je zdraví prospěšná. A tak nemáte-li velké nároky a potřebujete kolo na pevný povrch, může být právě značka Storm tou pravou volbou.

S cenou lehce pod 10 tisíc seženete i kvalitní krosová kola české značky Author a modelové řady Compact. Krosová kola umožňují sportovnější jízdu a jsou vhodná i pro kratší vyjížďky. Vyznačují se nízkou hmotností a pohodlným posedem. Ideální jsou tedy na výlety bez většího terénu, zkrátka pro pohodu.

Závěr

Nežijte-li cyklistikou a kolo neplánujete extrémně zatěžovat, není důvod si kupovat modely za desetitisíce korun. Pro praktické využití se vystačíte se základní výbavou. Mějte však na paměti, že i na kratší cesty je důležité pohodlí, proto doporučujeme levné kolo před nákupem fyzicky vyzkoušet.

Napsat komentář