dřevěný stůl
Zdroj obrázku: Velimir Zeland / Shutterstock.com

Jak vybrat nohy ke stolu? Dovedou výrazně ovlivnit vzhled nábytku

Většina nábytku potřebuje mít kvalitní nohy nebo rámy. Ne vždy máte možnost si je navolit dle vlastních představ, ale pokud přeci jen, věnujte tomu pozornost, vyplatí se to. Zaměřte se především na jejich nosnost, délku či design. Podle čeho se rozhodovat a na co si dát pozor? Výběr noh nejen ke stolu rozhodně nenechte na náhodě.

Výška

Při výběru nábytkových noh je samozřejmě klíčové myslet na výšku. Pokud chcete pořídit nohy ke stolu, zvažte, v jaké výšce jej potřebujete mít. Máte možnost si to vybrat podle sebe, takže můžete zohlednit třeba i specifické potřeby členů vaší domácnosti. Velikostních alternativ je celá řada, takže se nebojte vybírat.

Nosnost

Zvážit je třeba také celkovou nosnost. U stolu se klasická nosnost pohybuje okolo 30 až 50 kilogramů. Pokud však již dopředu víte, že budete potřebovat nosnost větší, dá se s tím počítat a vybrat bytelnější nohy, které toho unesou ještě více.

Materiál a design

Velmi oblíbení jsou aktuálně kovové nohy, ale svoje místo na trhu si drží i ty klasické ze dřeva, nebo naopak moderní plastové. Samozřejmě se liší výdrží a dalšími vlastnostmi, ale nabízí také odlišný design. Barvu je třeba ladit s barvou zbytku stolu nebo jiného nábytku, ale moderní jsou i různé barevné kontrasty, které pak působí jako designový prvek.

Správný tvar

Opět záleží především na vašich preferencích. Základní možností jsou tvary kulaté nebo hranaté, kdy na funkčnosti to obvykle nic zásadního nemění. Proto volte opravdu hlavně na základě vašeho vkusu. V každém případě platí, že kulaté nohy jsou obvykle považovány za modernější a také existuje menší riziko toho, že se hrany časem okopou nebo sedřou.

Elegantní Hairpin

Moderní jsou krásné designové Hairpin nohy. Jde o poměrnou novinku, která si ale velmi rychle získává své příznivce. Jsou totiž poměrně výrazným doplňkem, který dovede změnit vzhled celé místnosti.

Napsat komentář