termovize
Zdroj obrázku: Maximillian cabinet / Shutterstock.com

Termovize pomůže při práci myslivcům i bezpečnostním složkám

Termovize patří k loveckým potřebám, které nemá nezbytně každý, ale jakmile si ji jednou vyzkoušíte, už bez ní nebudete chtít fungovat. Toto zařízení dovede totiž to, co sami nikdy nezvládnete – skvěle vidět i v úplné tmě. Termovize proto bude velmi užitečná pro myslivce, ale také pro bezpečnostní služby nebo pro lidi pracující v geodézii či stavitelství. Jak vybrat termovizi, která bude odpovídat vašim potřebám?

Jak to funguje?

Toto zařízení využívá bezkontaktní detekci elektromagnetického záření. Dovede tedy detekovat tepelné záření vyzařované při teplotách od -40 až po 2 000 °C, i když je pravdou, že termovize využívané běžně zejména při lovu obvykle pracují s teplotami od -20 °C až do + 250 °C.

Je to to samé jako noční vidění?

Termovize a přístroje pro noční vidění sice řeší obdobný problém, ale fungují hodně odlišně. Zatímco zařízení pro noční vidění vyzařuje infračervený paprsek světla, termovize spíše registruje paprsky ve formě tepla a následně je schopna je zobrazit na detektoru. Technologie, které jsou použity v termovizních jsou složitější, takže takové přístroje také bývají dražší.

Rozlišení a detekce

Při výběru je potřeba sledovat hned několik parametrů. Prvním z nich je bezpochyby rozlišení senzoru. Čím vyšší rozlišení, tím větší bude také hustota infračervených paprsků, které přístroj zvládne zachytit. Díky tomu pak získáte přesnější výsledný obraz. Záleží tedy na vás, jak moc přesné zobrazení potřebujete, ale u loveckých termovizí se doporučuje rozlišení minimálně 640 × 480. Dalším zásadní parametrem je dosah detekce – ten by samozřejmě měl být vždy delší než vzdálenost, na kterou chcete střílet. Existují skutečně kvalitní termovize, které dovedou nabídnout detekční vzdálenosti i na více než 1000 metrů, ale to jsou již výjimky. Daleko běžnější jsou termovize s detekční vzdáleností od 200 do 400 metrů. Dobrou volbou je výkonná termovize Hikmicro nebo vybrat termovizi. Nabízí velmi osvědčenou kvalitu za přijatelnou cenu.

Napsat komentář