Netradiční dárky pro muže
Foto: Canva

Netradiční dárky aneb Když je oslavencem muž

Bude v brzké době některý váš blízký muž oslavencem? Přestaňte si lámat hlavu nad výběrem hloupostí a inspirujte se našimi tipy na to, jak ho obdarovat jinak. Tohle určitě čekat nebude.

V dnešní době, kdy většina z nás všechno má a nic nepotřebuje, se vymýšlení dárků stává doslova hlavolamem. Člověk tráví hodiny přemýšlením, brouzdáním po internetu a nakonec často na poslední chvíli před oslavou shání bonboniéru v hypermarketu. Znáte tyhle úsměvné stresy?

Snaha druhého potěšit a vymyslet originální dárek, nás může někdy opravdu potrápit. Tím spíš, pokud bude obdarovaným muž. Pokud se nechcete uchylovat k dárkům v podobě alkoholu nebo kosmetiky, které se vašemu tatínkovi, bratrovi nebo partnerovi hromadí ve skříňce, rozhodněte se nad dárky přemýšlet jinak.

Dárek totiž může vypadat i jako:

1)  Nečekaný nájezd brigádníků

Zkuste od oslavence zjistit, s čím by potřeboval pomoc. Domluvte se se sourozenci nebo kamarády a překvapte ho v den oslavy tím, že přijedete na dvůr a uděláte za odpoledne společně práci, se kterou by se jinak mořil celé dny – třeba poštípejte dříví, posekejte zahradu, opravte plot nebo cokoliv, s čím se oslavencovi dlouhodobě nedaří pohnout. Uvidíte, že ten dortík za odměnu bude po takové akci chutnat o to lépe. Pro tuto příležitost se budou hodit vtipná trička pro muže, která obléknete všem zúčastněným pomocníkům. Oslavenec nechť jen přihlíží a případně otevírá pivka. Pokud se nestihnete tak rychle domluvit, pak darujte oslavenci poukaz na vaši konkrétní výpomoc.

Oprava plotu
Zdroj: Dall-e 3

2)  Pozvánka na výlet snů

Zašlete oslavenci předem informaci o tom, ať se nachystá v den oslavy na výlet. Sdělte mu, co si s sebou má vzít a jak se má obléknout. Tatínkovi můžete třeba připravit originální tričko pro tátu, které si v daný den na sebe oblékne. Podoba výletu by měla odpovídat zájmům a snům oslavence. Víte-li, že v životě neseděl na koni a touží po tom, domluvte mu vyjížďku přírodou pro začátečníky. Pokud má rád fotbal, vezměte ho na fotbalový zápas, nebo třeba do divadla, kde hraje jeho oblíbený herec. Respektujte vždy oslavencův věk a jeho preference. Seskoku padákem a dalším adrenalinovým zážitkům se raději vyhněte, pokud nemáte jistotu, že je to jeho krevní skupina.

3)  Poctivě vyhraná odměna

Udělejte rozbalování dárků zábavnější. Co třeba použít nějakou párty hru, šipkovanou nebo vědomostní kvíz, kdy za každý splněný úkol obdrží oslavenec dárek a za nesplněný úkol ho stihne vtipný trest? Tohle zpestření bude mít úspěch zejména na větších rodinných oslavách a narozeninových párty. Vymýšlení takových her sice dá trochu práce, ale když se dá víc šikovných hlav dohromady, bude to zábava pro celou rodinu nebo partu přátel.

Oslava
Zdroj: Dall-e 3

Co můžete udělat pro to, aby vás vymýšlení dokonalého dárku obecně nestresovalo?

Zásady antistresového obdarovávání:

  • na začátku každého nového měsíce si prolistujte diář a zjistěte, komu bude potřeba v následujících 2 měsících popřát a sepište si nápady na dárky; rovnou také rozešlete zprávu rodinným příslušníkům s vašimi záměry ohledně dárků a rozplánujte si úkoly ohledně oslav
  • buďte všímaví a průběžně pozorujte, co vaše blízké baví, co je trápí, o čem často mluví a dělejte si průběžně poznámky s nápady, co by je mohlo potěšit
  • obyčejný dárek se snažte alespoň trochu personalizovat, připojit k němu básničku, fotokoláž nebo něčím zpestřete samotný akt obdarování
  • myslete na to, že nejde tolik o to, co darujete, ale jaký vytvoříte v druhém pocit a náladu v jeho důležitý den; není podstatné, co druhý dostane, ale že jste si na něj vzpomněli

Tak co, napadá vás už teď, co byste mohli zorganizovat za výlet, brigádu nebo hru? Rozdejte úkoly všem členům rodiny. Oslava přece nemusí znamenat jen klábosení u dortu.

Napsat komentář