Škoda Octavia
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Ochraňte svůj vůz při převážení nákladu i před nepřízní počasí

Každý motorista se snaží aspoň v rámci možností starat o svůj vůz. Jedině tak nám dlouho vydrží jako nový. Začít můžeme už u toho, že se snažíme udržet jej v určité čistotě. To znamená, že máme samozřejmě v autě na zemi gumové rohože, které nám usnadní údržbu podlahy, pravidelně vůz vysáváme a případně používáme nějaké prostředky na ochranu interiéru. Na některé části vozu ale často zapomínáme, přitom jsou velmi exponované. Také je dobré myslet na náš vůz při nepřízni počasí, kdy i nenápadné doplňky toho svedou opravdu hodně.

Kufr je také součást auta

Ten prostor, na který se často zapomíná, je zavazadelník. Snad proto, že není často vidět. Zavazadlový prostor v autě často slouží k převážení různých věcí, přičemž se nemusí jednat pouze o nákup, ale někdy o větší ostré či špinavé předměty. Proto je určitě dobré chránit čalounění našeho vozu, a to právě i zde a rozhodně není od věci koupě vany do kufru. Taková vana dokáže maximálně ochránit prostor zavazadelníku, a to jak proti poškození odřením, tak třeba proti špíně, rozlítí tekutin, kdy vše zůstane jednoduše ve vaně a my nebudeme muset řešit žádné fleky a složité čištění a vysušování. Velkou výhodou je, že takové vany můžete pořídit:

  • Přesně na míru vašemu vozu
  • V barvě vašeho interiéru

Aby vana do kufru sedla jako ulitá, je samozřejmě důležité, aby odpovídala modelu vašeho auta. Jedině tak dokáže dokonale ochránit zavazadlový prostor. Kromě toho si můžete tyto vany vybírat v různých barvách, podle čalounění vašeho interiéru.

Aby vás zima nezastihla nepřipravené

Není to ale pouze o ochraně interiéru našeho vozu, ale také o nepřízni počasí, se kterou se musí automobil často potýkat. Proto se možná už nyní vyplatí vybrat zimní clonu do masky, abyste potom v zimě nebyli zaskočeni. Ta dokáže ztlumit přístup chladného vzduchu k motoru, který se tak v zimních měsících snadněji zahřeje na provozní teplotu. To je dobré jak pro motor samotný, tak pro spotřebu a také rychlejší topení.

Napsat komentář