svaly
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Odporová guma – jednoduchá pomůcka pro zdravé posilování

Odporová guma na cvičení je nenápadná, ale velmi vítaná fitness pomůcka. Díky jejímu jednoduchému principu si můžete protáhnout svaly, ať už jste kdekoliv. Zároveň pomáhá při cvičení, které ještě úplně nezvládáte.

Pozor na barvy

Posilovací gumy se prodávají v několika variantách, a to podle síly odporu. Čím větší odpor, tím více cvičíte. Pro začátečníky jsou vhodné elastické užší gumy. Obrnění svalovci zvyklí na pravidelnou zátěž pak volí silnější gumy s tužším odporem. Výrobci tyto pomůcky často rozlišují pomocí barev, proto se nenechte zlákat vzhledem. Většinou je to tak, že červené, oranžové nebo žluté pásky představují lehkou zátěž s odporem do cca 22 kg, zelené střední s odporem do 45 kg a modré, fialové, hnědé nebo černé značí těžší až extrémní stupně odporu, tj. nad 45 kg.

Obecně se lze také řídit šíří gumy. Většinou je to tak, že užší má menší odpor a dobře se natahuje. Silnější pásky pak kladou větší odpor, tudíž jsou určeny pro zkušenější uživatel.

V jednoduchosti je síla

Benefitem odporových gum je jejich nízká pořizovací cena a skladnost. Můžete ji s sebou brát prakticky kamkoliv – do fitka, na dovolenou či ji zkrátka mít doma po ruce. Hodí se nejen k posilování a protahování těla, ale slouží i jako podpůrný prostředek při hubnutí. Lze ji využít také při cvičení aerobiku, jógy, pilates nebo dokonce ve vodě. Cvičení je vždy efektivní, prospívá vašemu tělu i organismu, jen to nesmíte s odporem přehánět a vždy volit gumu dle vaší formy. Odporová guma na hrazdu je další možností, jak se dobře protáhnout. Stačí ji upevnit na konstrukci a můžete začít.

Posilování s vlastní vahou těla by nemělo chybět v žádné cvičební sestavě. Jde o ověřený způsob tréninku, který je žádoucí pro svalstvo i fyzickou kondici. S odporovou gumou jednoduše poznáte, jak se zlepšujete.

Napsat komentář