posuvné dveře
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Posuvné dveře jsou elegantní a šetří prostor

Rekonstruujete či zařizujete nové bydlení a přemýšlíte, jak by se dal ušetřit prostor? Kromě úsporného nábytku se zaměřte i na dveře. Ty posuvné dokáží uspořit mnoho místa. A rozhodně je můžete využít i tehdy, když máte prostorné bydlení. Vypadají moderně a jsou praktické.

Velmi často se instalují posuvné dveře do bytu, avšak nadchnou rovněž majitele rodinných domů. Proč?

Otevírání posuvných dveří je hračka

Klasické dveře jsou vlastně poměrně problematické. Vezměte si, jak složitě se otevírají člověku na vozíčku. Kolikrát stačí mít třeba jen plné ruce a už bojujete klikou. Posuvné dveře odsunete jednoduchým pohybem ruky po kolejnicích. Zvládne to i dítě, případně pes. A mimochodem, nehrozí, že si dítě skřípne prst do pantů.

Jsou příjemným designovým doplňkem

Posuvné dveře a posuvné stěny jsou nyní v kurzu. Interiéroví designéři je využívají velmi často, jsou praktické, hodí se skoro kamkoliv, působí minimalisticky a vzdušně. I váš byt či dům dokáží proměnit k nepoznání a dodají mu moderní nádech.

Jak je to s tím šetřením prostoru?

U normálních dveří musíte nechat volné místo tam, kde se otevírá křídlo. U posuvných nic takového neplatí. Záleží však na tom, jaký typ posuvných dveří si necháte nainstalovat. Když jsou dveře zasazené do pouzdra ve zdi, opravdu vám neukrajují žádný prostor. Pokud se ale posouvají podél zdi, musíte nechat volný prostor u této zdi. Stále se každopádně připravujete o méně místa než s klasickými dveřmi.

Je nutné zmínit, že pro dveře zasouvající se do pouzdra jsou bourání a sekání nezbytností. Ty, co se zasouvají podél zdi, se obejdou bez stavebních úprav. Nainstalovat se dají kamkoliv, nemusíte řešit statiku a nosné zdi.

Přemýšlíte o posuvných dveřích a stěnách? Podívejte se na produkty výrobce Orsabac. Zdarma vám poradí, dveře vyrábí i na míru, a to za příznivé ceny.

Napsat komentář