hadice
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Sbírejte dešťovou vodu! Její sběr a využití je velmi snadné

Pěstujete na zahradě ovoce a zeleninu? A čím zaléváte? Pokud je vaše odpověď voda z vodovodu, pak je načase něco změnit. Utrácíte tak zbytečně tisíce korun ročně navíc a zbytečně také plýtváte omezenými zdroji pitné vody. Jak to dělat jinak? Přeci sbírat dešťovku. Poradíme vám, jak vybrat vhodnou nádrž na sběr dešťové vody.

Jak na sběr dešťové vody?

Dešťovou vodu je možné sbírat hned několika způsoby. Asi nejjednodušší řešení je svod ze střechy, na který dokonce lze dostat dotaci ze státního programu. Na zadržení vody se nejlépe hodí retenční nádrže neboli jímky na dešťovou vodu. Pokud chcete vodu sbírat efektivně a kvalitě, je dobré obrátit se na odbornou firmu. Dovezeme jímky na dešťovou vodu a také je možné zajistit její instalaci a kontrolu, že vše funguje přesně tak, jak má. Výborným řešení je například plastová retenční nádrž umístěná pod zemí, pro menší objekty je možné využít třeba i žumpu, IBC kontejnery apod.

Jak najít spolehlivého dodavatele?

Stačí se porozhlédnout po okolí a poptat se u firem, které nabízí prodej betonové jímky Brno nebo podobné služby. Tyto společnosti jsou většinou schopny navrhnout i řešení svodu dešťové vody a vše zaměřit a vybrat to nejlepší řešení přesně pro vás.

Proč dát přednost platové nádrži?

Podzemní plastová nádrž má celou řadu výhod. Je vyrobena z odolného a kvalitního polyetylenu a zároveň se s ní velmi snadno manipuluje. Díky tomu ušetříte velké peníze za dopravu a instalaci. Tato nádrž na vodu je také skvěle odolná vůči vnějším vlivům a udržuje stálou teplotu vody. Můžete ji zakoupit v různých velikostech – od 1000 l až po 10 000 l.

Dešťovka je levná a ekologická

Využívání dešťové vody na zavlažování zahrady i užitkové práce je tím nejsnadnějším řešením pro vaši peněženku, ale i pro přírodu. Vracíte vodu zpět do země a rostlinám dodáváte živiny, které potřebují, aniž byste museli zásadně přihnojovat.

Napsat komentář