Sisters of Mercy
Foto: Sisters of Mercy PR

Sisters of Mercy mají tři desítky nových skladeb. Hrát je budou jen naživo

Kapela Sisters of Mercy připravila během koronavirové pandemie 30 nových písní. Žádné nové album ale nebude.

Frontman kapely Andrew Eldritch novinku oznámil v belgických novinách De Morgen a zprávu přebralo mnoho hudebních médií. Nová muzika vznikla díky Dylanu Smithovi, australskému surfaři, který od roku 2019 funguje jako kytarista v kapele.

Podle Eldritcha je ale vysoce nepravděpodobné, že by někdy v budoucnu vyšla nová deska pod hlavičkou Sisters of Mercy. Frontman tvrdí, že produkce hudebních alb je skvělý způsob, jak ztratit spoustu peněz. Nicméně dodává, že fanoušci o nové skladby nepřijdou. „Jsme živá kapela a prodáváme spoustu vstupenek, abychom se mohli pohodlně uživit“.

Sobecké? Možná. Každopádně všechny fanoušky to zcela jistě nepotěší.

Poslední studiové album Vision Thing bylo vydané v roce 1990 a posledním fyzickým nosičem s novým materiálem byl singl Under The Gun v roce 1993. Od té doby už kapela vytvořila kolem šedesáti skladeb, které nikdy nevydala.

Skupina se proslavila zejména v osmdesátých letech jako gothic rocková kapela, i když toto zaškatulkování je u některých skladeb dost nepřesné. Jejich tvorba osciluje někde mezi post punkem, klasickým rockem a gotikou. Neodmyslitelnou součástí kapely je automatický bubeník Doktor Avalanche, který je srdcem všech skladeb.

A ještě jedna novinka od kapely. Její frontman aktuálně píše knihu o sci-fi filmech ze Sovětského svazu. Tak se nechme překvapit.

Napsat komentář