vlasy
Ilustrační foto. Zdroj: Unsplash

Tipy, jak dosáhnout krásných a lesklých vlasů

Přirozeného lesku vlasů lze skutečně dosáhnout a udržovat jej. Nevíte jak? Přečtěte si naše tipy pro krásné a zdravé vlasy, které se budou svěže lesknout.

Je-li vlas zdravý a dobře vyživovaný, jeho povrch je hladký, a tak lépe odráží světlo. Výsledkem je efekt lesklých vlasů. Žádných dalších triků není třeba. Jenže mnoho lidí o své vlasy nesprávně pečuje, ty se vysušují, mají nedostatek vitamínů a ztrácejí svůj přirozený lesk. K jejich ztrátě může vést i časté barvení. Jak tedy o vlasy správně pečovat?

Jednoduché rituály pro krásné a zdravé vlasy

Základem je pravidelná péče skládající se z neustále se opakujících rituálů.

Během sprchy neomývejte vlasy horkou vodou a použijte raději vlažnou. Jste-li otužilí, ideální je studená voda. Právě teplota vody má vliv na krevní oběh v pokožce hlavě, který má za důsledek distribuci vitamínů a minerálů do vlasů. Zároveň si zjistěte tvrdost vody ve vaší domácnosti. Vysoká tvrdost je pro vlasy nevhodná, protože se vápenaté částice po mytí usazují ve vlasech. Tomu zabráníte, když na poslední oplach použijete destilovanou vodu.

K mytí volte vhodný šampon a nezapomeňte na kondicionér, který vlasům dodá výživu a hydratuje je.

Vysoušení vlasů je také důležitým bodem ovlivňujícím jejich vzhled. Fénujte od kořínků ke konečkům. Nepoužívejte horký vzduch a ke konci vysoušení přepněte přístroj na studený režim.

Vlasy pravidelně česejte. Tím se správně rozmisťuje mastnota z pokožky vlasů, která je chrání. Věnujte pozornost hřebenu nebo kartáči. Ten by měl být jemný, aby nedocházelo k poškozování vlasů.

Těmito jednoduchými kroky brzy dosáhnete přirozené zářivost vašich vlasů.

Bonus navíc

Lesk vlasů můžete podpořit vlasovými oleji s vitamíny a minerály. Jejich aplikace je snadná a pokud nemáte rádi pocit mastnoty, existují i suché oleje. Alternativou je také lesk ve spreji.

Napsat komentář