fakáč
Ilustrační foto. Zdroj: PxFuel

V Berlíně si s odpírači roušek neberou servítky. Ukazují jim vztyčený prostředníček

Takzvaného „fakáče“ ukazuje seniorka z reklamního poutače, který připravila agentura Visit Berlin lidem, kteří nejsou ochotni akceptovat vládní nařízení ohledně nošení roušek.

Kverulanti nejsou doménou jen naší malé republiky. Neustálá nespokojenost a vidina celosvětového spiknutí je v jisté míře blízká i našim sousedům. O tom, že je situace skutečně vážná, že pacienti a lékaři v nemocnicích nejsou herci, se seniorka na plakátu odpůrce roušek nesnaží přesvědčit. Rovnou jim ukazuje svůj názor, a to v jasném, pro německou metropoli typickém stylu.

Reklama, na které stojí „zdvižený ukazovaček všem, kdo nenosí roušku“, nejprve vyšla v tisku, poté se rozšířila v online světě. Některé údajně pobouřila, ale většina lidí ji chápe. V textu se sice píše o ukazováčku, který je symbolem varování, ale zobrazené gesto je jasné a nepotřebuje dalších slov. Právě senioři jsou nejohroženější skupinou.

Berlín je aktuálně jedním z největších ohnisek nákazy v Německu, přičemž nejhůře postiženou oblastí je čtvrť Neukölln. Oproti situaci v Česku je na tom Německo daleko lépe. Pokud vezmeme v úvahu poslední dva týdny, pak v Německu přibývá průměrně asi 50 nakažených na 100 tisíc, u nás je to desetkrát více, jenže gesta jako na berlínském plakátu se asi jen těžko dočkáme.

Napsat komentář