klenoty
Foto: DuxX / Shutterstock.com

Výjimečná událost nebo rovnou svatba? Zvolte šperky s brilianty!

Ačkoliv jsou brilianty od nepaměti symbolem luxusu, neznamená to, že by se nedaly pořídit v rozumných cenových relacích. Zejména v dnešní době, kdy zde máme internetová klenotnictví, která vám nabídnou tyto šperky v širokém cenovém rozpětí. Záleží tedy jen na vás, kolik chcete, nebo kolik si můžete dovolit utratit. Přičemž v případě briliantů se nedá tak docela hovořit o útratě, jako spíše o investici.

Co to je briliant?

Pojďme se nejprve podívat na to, co se vlastně skrývá za oním označením briliant. Původně se jedná o diamant, který má specifický kulatý brus. Briliantové šperky ale mohou být v provedení i z jiných drahých kamenů, které mají tento specifický brus. Jsou to šperky, které si oblíbíte pro každou trochu slavnostnější příležitost, ať už se jedná o večeři v dobré restauraci či společenskou událost nebo soukromou party v uzavřené společnosti. Pokud se podíváme na ceny těchto šperků, tak ty se do značné míry odvíjejí od: 

  • Druhu použitého kamene
  • Množství osazených kamenů
  • Velikosti a čistotě kamenů

Jelikož originálem briliantových šperků jsou diamanty, tak ty budou samozřejmě nejdražší. Vše závisí ale také na tom, kolik je osazených kamenů v takovém šperku, kdy bohaté náhrdelníky samozřejmě budou cenově výše, než třeba decentnější přívěsky. Vždy záleží také na velikosti a čistotě kamene.

Událost nejvýznamnější

Již jsme hovořili o tom, že briliantový šperk se dokonale hodí k významným událostem. Jestli ale k něčemu sedí opravdu nejvíce, tak to je ten nejdůležitější den v životě každého páru. Hovoříme samozřejmě o svatbě. Proto jsou tolik populární také zásnubní prsteny s briliantem, které vyjádří pevnost vaší lásky. S odstupem času budou představovat také vzpomínky na společné chvíle, které jste prožili při tomto významném dni. Mohou se stát také předmětem investice a uložení peněz, jak jsme zmiňovali už v úvodu.

Napsat komentář