děti zábava
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Zabavte děti pomocí ručního tvoření

V posledních letech se opět vrací do módy ruční práce. Například pletení a vyšívání již nejsou pouze činností, které uvidíme u našich babiček. Stále více se o domácí tvoření zajímají také mladší ročníky. Jde o činnost, kterou mohou dělat maminky či babičky i s malými dětmi, u nichž je obzvláště užitečná, jelikož je skvělým nástrojem pro rozvoj jemné motoriky.

Jaké materiály jsou pro domácí tvorbu k dispozici? Nabídka je opravdu široká. Například pro méně zkušené tvůrce či děti, které zatím nezvládnou složitější činnosti jako třeba vyšívání, může být skvělou zábavou pletení a drhání z padákové šňůry.

Vytvořte si náramek z padákové šňůry

Tento materiál je velmi odolný a dostupný v mnoha barevných variantách. Základem pro jeho výrobu je polypropylen, díky kterému je padáková šňůra poměrně odolná. Z padákové šnůry se nejčastěji vyrábějí různé náramky, ale je možné si z ní udrhat například slušivou kabelku, jakou nikdo jiný nebude mít. Můžete z ní vytvořit i hezké a dekorativní vodítko pro vašeho psího miláčka, klíčenku či spoustu dalších zajímavých doplňků . Pletení a drhání z padákové šnůry zvládne skutečně každý, navíc je to skvělý relax v případě, že se vaše dítě nudí například ve vlaku či v čekárně u lékaře.

Vyšívání a vyšívací sady

Velmi oblíbenou činností je také vyšívání. Přestože tato činnost vyžaduji již trochu více zručnosti než pletení z padákové šňůry, stále jde o skvělou volnočasovou aktivitu, kterou můžete zabavit své ratolesti. Dnes navíc nemusíte pracně shánět jednotlivé vyšívací příze – můžete si pořídit například kompletní a praktické vyšívací sady Moje první vyšívání, vhodné pro nejmenší děti. Tyto vyšívací sady obsahují měkké a poddajné vyšívací příze vyrobené z akrylu, se kterým si poradí i dětské prstíky. Samozřejmostí je také velká a vyztužená vyšívací mřížka. Vyšívacích sad je velké množství, od těch pro nejmenší, až po vyšívací sady pro dospělé.

Napsat komentář