kročejová izolace
Kročejová izolace. Zdroj: Potichu.cz

Zbavte se hluku v domácnosti pomocí podlahové izolace

Každý, kdo žije v bytovém domě, dobře ví, že zvuková izolace je pro spokojené bydlení zcela klíčová. Odhlučnění podlahy je dobrým řešením, jak ochránit nejen sebe, ale také vaše sousedy. Izolace je však u každého bytu vždy individuální. Podle zdroje a typu zvuku je pak možné vybírat mezi různými typy izolací.

Důvody hluku

Častým problémem bývá nezdařilá rekonstrukce podlahy, při které se neodborně vylila nivelační stěrka. Taková úprava může snadno způsobit zásadní zhoršení neprůzvučnosti. Následky se pak musí složitě řešit. Proto si při rekonstrukci podlahy dejte pozor a raději ji svěřte odborníkovi. Zároveň můžete rovnou použít akustickou pěnu, která pomůže snížit nesení zvuku a pomůže snadno a bez složitých zásahů zvýšit komfort bydlení.

Jaké jsou možnosti

Tlumení kročejového hluku je možné zajistit několika typy izolačních systémů, které se instalují pod podlahovou krytinu. Různí se dle materiálu podlahoviny – nejčastěji se umisťují pod podlahu dřevěnou, z PVC či textilní krytinu. Dnešní trh je široký a v nabídce řešení nemusí být snadné se zorientovat.

Proč se svěřit do rukou profesionála?

V každém případě platí, že izolace podlahy je úkol pro profesionála. Proto si od začátku pozvěte ke spolupráci odbornou firmu, která vše zaměří, zhodnotí a nabídne nejlepší možné řešení. Oblíbenou volbou bývá například kročejová izolace INSULCO, která nabízí velmi dobré výsledky v různých prostorech i typech podlah. Je třeba počítat také s tím, že ve stěnách, podlahách i stropech vede elektrika, plyn, či topení a tomu je třeba řešení přizpůsobit. Počítejte, že taková rekonstrukce si vyžádá také novou výmalbu a možná i jiné změny. Nicméně platí, že určitě nebudete litovat. Při pokládání nové podlahy myslete na to, aby měla více vrstev. Tak se vám podaří rozložit působení hluku a výsledný zvukový efekt nebude nikdy tak silný a výrazný.

Napsat komentář